Opuchnięta kostka i wynik RTG stopy
Mam opuchniętą kostkę.Z rtg prawej stopy wynika:drobne zwapnienie przyczepu ścięgna achillesa,innych zmian kostnych nie ma.Prosze o poradę jak postepowac zeby przywrócić komfort chodzenia.Pozdrawiam.

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, przede wszystkim zalecam udanie się do specjalisty chirurga bądź ortopedii. Opuchlizna może wynikać z urazu tkanek miękkich a nie zmian kostnych dlatego RTG nic nie wykazuje. Zaleca się odciążenie i usztywnienie kostki w ortezie oraz środki przeciwbólowe i przeciwzapalne i zimne okłady. Pozdrawiam