Opuchnięta powieka oka

Witam mam problem z opuchniętą powieką prawą górną. Powieka opuchnięta jest dość mocno od wczoraj dzisiaj rano natomiast opuchlizna zeszła na dolną powiekę. Byłam u okulisty i przepisał mi dicortineff, allergocrom i masc maxitrol. Niestety mój stan od wczoraj się pogorszył a nie poprawił, wiec zaczęłam się niepokoić czy to na pewno dobre leki zostały mi przepisane. Okulista powiedział, ze to być może jakiś stan zapalny bądź alergia. Proszę o poradę.

Witam. wystarczą 1 krople antybiotyk ze sterydem np Maxitrol 4x do oka, jeżeli jest wyrażnie gorzej to znaczy że jest to zapalenie przedprzegrodowe oczodołu.Zlecam antybiotyk ogólnie o szerokim spectrum np. Amoxiclav 2x po 1g przez 5-7 dni + do oka jak wyżej. Pozdrawiam