Opuchnięta ręka u dziecka po ukąszeniu przez owada

Moje dziecko wczoraj coś ukąsiło al nie wiem co. Po ukąszeniu miało czerwoną kropkę podałam wapno i posmarowałam miejsce ukąszenia Fenistil żel na ukąszenia jest on przeciw hostami nowy o miejscowym działaniu przeciw świąd owym i przeciwuczuleniowym. Dziś ręka jest zapuchnięta co mam robić?? Czy to może być groźne??

Warto skonsultowac sie z lekarzem. Na reke mozna tez zastosowac oklady np. z tzw. kwasnej wody. Dziecko nalezy obserwowac pod katem takich objawow jak goraczka, czy dreszcze. Wowczas konsultacja z lekarzem powinna byc niezwloczna.