Opuszczenie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej Sidretella w cyklu stosowania

Witam serdecznie, chciałam zapytać, czy nastąpią jakieś skutki jeśli nie zażyję ostatniej tabletki z blistra (Sidretella 20). Mam problem z zakupem opakowania tych tabletek na odpis - brak dostępności leku, a potrzebuję wziąć tylko jedną tabletkę do zakończenia prawidłowego cyklu. Proszę o informację, czy w takim wypadku, mogę zrobić przerwę i następnie rozpocząć nowe apakowanie?

Witam. Może Pani nie przyjmować ostatniej tabletki proszę jednak pamiętać o tym aby tydzień przerwy zakończyć odpowiednio wcześniej to znaczy tak aby nie był on dłuższy niż 7 dni.