Opuszka XII-cy kształtna, przekrwiona, widoczna część pozaopuszkowa przekrwiona

Gastroskopia. przełyk z prawidłową śluzówką. Linia Z regularna. Górna granica fałdów żoładkowych dotyka lini Z, znajduje się 4 cm powyżej lini roztworu przełykowego przepony.Wpust na wprost i w inwersji nieszczelny. Jeziorko śluzowe zawiera biały śluz. Błona śluzowa przekrwiona. przy odzwierniku śluzówka rozpulchniona z kilkoma grudkami i aftami -pobrano wycinki. Fałdy żołądkowe prawidłowej grubości. Opuszka XII-cy kształtna, przekrwiona. widoczna część pozaopuszkowa przekrwiona.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie zawarł Pan pytania w powyższym opisie. Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Wynik wskazuje na chorobę refluksową oraz zapalną błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.