Orzeczenie na wyniku EEG

Otrzymalem wyniki eeg .i orzeczenie jest takie .na tle reaktywnej.zblizonej do normy organizacyjnej czynnosci podstawowej umiarkowanego stopnia zaburzenia czynnosci bioelektrycznej z cechami napadowosci w prawej okolicy czolowo-skroniowej z tendecja do uogulniania zmian .co to znaczy i czy jest sie czym martwic ? Prosze o odpowiedz A dodam jeszcze ze adnotacje sa takie : duzy udzial ertefaktow z pobudzenia ruchowego . to jest do eeg glowy

Magdalena StusiĹska

Duży udział artefaktów oznacza że podczas badania występował ruch, który powoduje 'szumy' w normalnym zapisie. Takie napadowe zaburzenia mogą być przyczyną padaczki- należy skonsultować się z neurologiem w celu dalszej diagnostyki.