Ostawienie tabletek antykoncepcyjnych i najlepszy czas na starania się o dziecko

witam, w styczniu ostawiłam tabletki antykoncepcyjne okres mialam 12,01 i do tej pory nie dostalam następnego, moje pytanie jest takie chcemy z mężem mieć dziecko i teraz kiedy by było najlepiej się starać

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki najpewniej jest związany z odstawieniem antykoncepcji. U niektórych kobiet występują bowiem takie przejściowe zaburzenia miesiączkowania, które następnie się normalizują. Jeśli miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem. Zanim rozpoczną Państwo starania o ciążę sugeruję poczekać 2-3 prawidłowe cykle.

Wielce Szanowna Pani ! Jeszcze dzisiaj. Onegdaj podawano tabletki antykoncepcyjne , potem je odstawiano i często były ciąże. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa