Osteofit na bocznej krawęzi powierzchni stawowej kości piszczelowej w prawym stawie kolanowym
Witam serdecznie, Odebrałam dziś wyniki RTG stawów kolanowych. Do wizyty u ortopedy jeszcze dużo mam czasu a nie ukrywam że zaniepokoił mnie opis badania. Czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza opis? "Osteofit na bocznej krawęzi powierzchni stawowej kości piszczelowej w prawym stawie kolanowym. Wałowate uwypuklenie krawędzi przyśrodkowej powierzchni stawowej kości udowej w tym samym stawie." Czym to grozi i jakie mogą być konsekwencje? Z góry dziękuję za odpowiedz.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Wynik badania należy odnieść do występujących dolegliwości. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza ortopedy.