Ostra niewydolność krążęniowo-oddechowa

czy jak ktoś umiera na ostrą niewydolność krążeniowo oddechową poprzez alkohol to czy cierpi

Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć w jej wyniku związane są nagłym ustaniem pracy serca. Przyczyna alkoholowa nie ma tu znaczenia. Taka osoba może nie zdążyć uświadomić sobie że umiera, więc nie będzie też cierpieć. Wszystko pod warunkiem nagłości zdarzenia. Przy procesie przewlekłym w wyniku długotrwałego spożywania alkoholu, mogą wystąpić silne bodźce bólowe. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.