Na czym polega niewydolność krążeniowo-mózgowo-oddechowa?

Na czym polega niewydolność krążeniowo mózgowo oddechowa???czy prowadzi do zgonu???na jakiej zasadzi to działa???proszę o odp.Lula

Witam serdecznie. Niewydolność krążeniowo-oddechowa to jedna z częstszych przyczyn zgonów. Nie jest to choroba sama w sobie a skutek współistnienia różnego typu patologii w obrębie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Sprawą kluczową w takim przypadku jest nieodpowiedni lub brak dystrybucji tlenu po organizmie. W wyniku ustania krążenia a w rezultacie braku dostarczania do komórek substancji odżywczych i tlenu następuje zgon.