witam.Dziecko po ostrej niewydolnosci krazeniowo oddechowej z wysokim dwutlenkiem wegla przed zaintubowaniem pod respiatorem.Teraz jest piaty dzien rozintubowany ale ma problem z chodzeniem bola go nogi jak stoi to sinieje od pasa w dol czemu tak jest?mial tez niedotlenienie przez ten dwutleek chyba co robic zeby byl normalny jak przed tem.Teraz ma zapalenie pluc ale martwi mnie to ze bardzo slabo chodzi co mam robic?blagam o pomoc.
Witam,
Szanowna Pani, wzrost dwutlenku węgla jest skutkiem a nie przyczyna stanu Pani dziecka. To niedotlenienie spowodowane spadkiem dostarczania tlenu jest przyczyna. Zalecam konsultacje u chirurga naczyniowego w sprawie nóżek dziecka, najlepiej zrobić USG i ocenić stan żył i tętnic. Pozdrawiam
Sinica dolnej partii ciała związana jest z problemem krążeniowym. Niewykluczone że trzeba będzie jeszcze wspomagać oddech i pobudzać krążenie. To jednak tylko leczenie objawowe. Czy postawiono diagnozę Pani dziecku?
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zapalenie płuc i problemy z utrzymaniem się na nogach u dziecka – odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt
- Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Madinette a ból nóg – odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt
- Nagła śmierć 25-latki z powodu ostrej niewydolności oddechowo-krążeniowej – odpowiada Lek. Zbigniew Sycz
- Ostry ból spojenia łonowego w ciąży – odpowiada Dr n. med. Anna Wilczyńska
- Czy ból brzucha może być spowodowany schorzeniem kręgosłupa? – odpowiada Lek. Daniel Płomiński
- Ciągle się boję, że będę mieć zawał – odpowiada Lek. Agnieszka Barchnicka
- Czy krwawienie i ból podbrzusza w 8 miesiącu ciąży wymagają konsultacji lekarskiej? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy ćwiczenia oddechowe pomagają? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Czy dziecko dostało zapalenia płuc? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- O czym może świadczyć ból nóg oraz drętwienie palców u stóp? – odpowiada Dr n. med. Diana Kupczyńska