Skąd ten silny ból nóg?
Dzień dobry. Choruje na nerwicę lekową od wielu lat. Leczę sie farmakologicznie i od miesiąca terapią poznawczo-behawioralna. Leki w sumie nie pomagaja w ogole na objawy psychosomatyczne(agomelatyna 25mg)Jestem umowiona zeby je zmienic. Nerwica od ok 3 miesiecy bardzo mi dokucza. Mianowicie od stycznia mam straszne bole nog. Od miednicy w dol az po stope,bardziej boli mnie noga prawa. Jest to bol sciskajacy,rozpierajacy,momentami uczucie wbijanych szpilek,szczypania,drgania jakby w srodku nog,rwanie-ogolnie bol trudny do opisania.Tak jakbym byla zbita kijem po nogach,albo jakbym miala jeden wielki skurcz nog.Od tych boli juz popadam w depresje,ponieważ ciagle o nim mysle,ogladam nogi,analizuje. Ciagle boje sie ze to cos poważnego. Bylam oczywiście u lakarza-3 razy u chirurga,chirurg naczyniowy,neurolog. Badania to usg doppler-niewydolnosc zyly odpiszczelowej w prawej nodze ale lekarz powiedzial ze bol bez zwiazku z tym, usg tetnic brzusznych i aorty brzusznej-tu badanie ok. Rezonans kregosłupa piersiowego i tu tez bez ucisku na rdzeń.Neurolog zasugerowal ze moze to byc od nerwicy, ale nie uslyszalam nic konkretnego. Nogi nie bola mnie kiedy spie.Bardzo mi dokuczaja te bole,choruje juz 8 lat na nerwicę ale nigdy nie mialam objawow z nog dlatego ciężko mi uwierzyc ze to nerwica powoduje te bole. Proszę mi powiedzieć czy to w ogole mozliwe zebym czula takie napiecie i bol w nogach przez nerwicę ? Szukam informacji w internecie i nigdzie nie znalazlam zeby kogos tak bolały nogi z nerwow. Jestem zrozpaczona,mam 32 lata a czuje sie jak staruszka. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam Panią,
Jeżeli dotychczasowe badania nie wykazały zmian chorobowych w organizmie,
a wcześniej stwierdzono u Pani zaburzenia nerwicowe, to one zapewne
powodują opisane przez Panią dolegliwości.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie obciążających,
na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Przy zaburzeniach lękowych, układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,
jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.
Skumulowane napięcie a także utrzymujący się stan ciągłego napięcia
oraz duży poziom odczuwanego lęku lub stresu może przyczynić się do odczuwania
różnego rodzaju przykrych dolegliwości a nawet bólu.
Psychika i ciało stanowią integralną, współzależną całość.
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne
i vice versa.
Przyczyną Pani dolegliwości mogą być zaburzenia lękowe,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem i ewentualnie
do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/