Skąd ten silny ból nóg?

Dzień dobry. Choruje na nerwicę lekową od wielu lat. Leczę sie farmakologicznie i od miesiąca terapią poznawczo-behawioralna. Leki w sumie nie pomagaja w ogole na objawy psychosomatyczne(agomelatyna 25mg)Jestem umowiona zeby je zmienic. Nerwica od ok 3 miesiecy bardzo mi dokucza. Mianowicie od stycznia mam straszne bole nog. Od miednicy w dol az po stope,bardziej boli mnie noga prawa. Jest to bol sciskajacy,rozpierajacy,momentami uczucie wbijanych szpilek,szczypania,drgania jakby w srodku nog,rwanie-ogolnie bol trudny do opisania.Tak jakbym byla zbita kijem po nogach,albo jakbym miala jeden wielki skurcz nog.Od tych boli juz popadam w depresje,ponieważ ciagle o nim mysle,ogladam nogi,analizuje. Ciagle boje sie ze to cos poważnego. Bylam oczywiście u lakarza-3 razy u chirurga,chirurg naczyniowy,neurolog. Badania to usg doppler-niewydolnosc zyly odpiszczelowej w prawej nodze ale lekarz powiedzial ze bol bez zwiazku z tym, usg tetnic brzusznych i aorty brzusznej-tu badanie ok. Rezonans kregosłupa piersiowego i tu tez bez ucisku na rdzeń.Neurolog zasugerowal ze moze to byc od nerwicy, ale nie uslyszalam nic konkretnego. Nogi nie bola mnie kiedy spie.Bardzo mi dokuczaja te bole,choruje juz 8 lat na nerwicę ale nigdy nie mialam objawow z nog dlatego ciężko mi uwierzyc ze to nerwica powoduje te bole. Proszę mi powiedzieć czy to w ogole mozliwe zebym czula takie napiecie i bol w nogach przez nerwicę ? Szukam informacji w internecie i nigdzie nie znalazlam zeby kogos tak bolały nogi z nerwow. Jestem zrozpaczona,mam 32 lata a czuje sie jak staruszka. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Witam Panią,

Jeżeli dotychczasowe badania nie wykazały zmian chorobowych w organizmie,

a wcześniej stwierdzono u Pani zaburzenia nerwicowe, to one zapewne

powodują opisane przez Panią dolegliwości.

W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie obciążających,

na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.

Przy zaburzeniach lękowych, układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,

jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.

Skumulowane napięcie a także utrzymujący się stan ciągłego napięcia

oraz duży poziom odczuwanego lęku lub stresu może przyczynić się do odczuwania

różnego rodzaju przykrych dolegliwości a nawet bólu.

Psychika i ciało stanowią integralną, współzależną całość.

Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne

i vice versa.

Przyczyną Pani dolegliwości mogą być zaburzenia lękowe,

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem i ewentualnie

do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/