Czy psychika może tak silnie działać na człowieka?
Jestem załamana, od 4 lat badania z krwi, moczu, kału, gastroskopia, kolonoskopia, usg...badania bez jakichkolwiek zmian. Niestety samopoczucie złe, bóle w róznych częsciach ciała, wciąż słyszę że jestem zdrowa,ale ja nie mam ochoty wstawać z łóżka. Nie wiem czy wystarczająco zrobiłam badań, może to nerwica, miewam stany depresyjne, brak radości. Nie wiem czy własnie psychika może tak silnie działać, że człowiek czuje ból w ciele. Nie wiem co robić, chyba pozostał psychiatra.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Tak, jak najbardziej problemy z psychiką mogą przejawiać się w postaci licznych somatyzacji początkowo nie kojarzonych z nią a raczej z ciałem. Sądzę, że wizyta u psychiatry będzie w tym przypadku najlepszym wyborem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/
Oczywiście, że to, co przeżywamy ma wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli jesteś na co dzień spięta, nie czujesz się do końca bezpiecznie, masz obniżony nastrój, to Twoje ciało Ci sygnalizuje, że coś się dzieje w Twoim życiu wbrew Tobie.
Umów się na wizytę do psychoterapeuty, powodzenia
Witam Panią,
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować
zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani
odpowiednią psychoterapię.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl