Dlaczego mam zawroty głowy od 2 lat?
Dzień dobry, mam poważne zawroty głowy od około 2 lat, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Jak leczyć ból Objawy: Zawroty głowy, odurzenie, dezorientacja, problemy z równowagą, uczucie "kopania prądem" podczas zasypiania. Objawy okresowo nasilają się i słabną, ale nie mijają. Lekarze u których byłem: - Endokrynolog (z powodu hipoglikemii reaktywnej) - laryngolog(audiometria - hospitalizacja na oddziale chorób wewnętrznych(RTG kręgosłupa odcinak szyjnego, USG naczyń szyi - doppler, echokardiografia, USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnej, elektrokardiografia, Holter czynności serca, Holter ciśnieniowy) - hospitalizacja na oddziale neurologicznym (TK głowy, RM mózgu i pnia mózgu); - psychiatra - ortopeda - fizjoterapeuta Dodatkowo: -EEG -Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej(z powodu hipoglikemii reaktywnej) żaden z lekarzy u których byłem niczego nie znalazł, żadne badanie niczego nieprawidłowego nie wykazało. Jakie kroki powinienem podjąć? Co (innego) może być przyczyną takich zawrotów głowy?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pana dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Możliwe, że źródłem Pana dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,
czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować
zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pan leczenie
lub psychoterapię.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pan równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl