Co mogą oznaczać zawroty głowy, światłowstręt i uczucie odrealnienia?
Witam od 2-3miesiecy borykam się z dziwnymi objawami, mianowicie zawroty głowy swiatłowstret, po porannym przebudzeniu uczucie mega kaca pomimo tego że nic nie piłem %, po przejechaniu autem przykładowo 1000km(pracuje za granica) wysiada jąć z auta w ogóle nie czuje podłoża pod nogami, idę jak pijany mega zawroty głowy, bardzo dużo się stresuję głównie stres związany z pracą, co noc śni mi się praca, robiłem już różne badania, morfologia ok rezonans głowy ok rezonans kręgosłupa szyjnego ok laryngolog ok, dość dziwnie odczuwam emocje gdy coś mnie cieszy

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym (sesje mogą odbywać się online przez skype).
Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana,
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to z pewnością
Pana dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Możliwe, że ich źródłem jest brak snu, przeżywane emocje,
stres czy przemęczenie.
Stany derealizacji i depersonalizacji zwykle zdarzają się
w szczególnie obciążających sytuacjach lękowych.
Umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia, powoduje
odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie,
psychoterapię.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pan równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl