Jak radzić sobie z niechęcią?

Witam. Nie wiem jak zacząć opowiadać o moim problemie od bardzo długiego czasu dzieje się zemna coś dziwnego.mam myśli samobójcze niechęć do z nie zależy mi na niczym jak sobie przypomnę o mojej małej córce To myślę ze tylko dla niej żyje i jestem jej potrzebny.Jak wypije alkohol to nic nie pamiętam i wtedy jeszcze gorzej mam przechodzę w stan załamania jak tak dalej będzie to stracę rodzinę dodam ze mieszkam z rodziną w Niemczech I nie byłem u zadnego lekarza.sam pracuje żona wychowuje córkę mam duzo na głowie mam długi też w polsce interes mi nie wypalił i Mam ciągle licytacje na pieczarkarnie.widzę ze krzywdze mi najbliższe osoby nie wiem ile tak pociągne potrzebuje pomocy może ktoś mi powie co mi jest.dziekuje

Witam Pana,
Opisane przez Pana zniechęcenie, obniżony nastrój i myśli
samobójcze mogą wynikać z przeżywanych emocji, doświadczanego
przez długi czas stresu oraz niskiej samooceny i zapewne przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,
jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.
Dlatego dochodzi do fizycznego i psychicznego wyczerpania
a nawet zaniku radości życia.
Opisane przez Pana objawy sugerują zaburzenia depresyjne,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze.
Jednak „ucieczka w alkohol” działa tylko tymczasowo,
gdyż problemy „leczone” alkoholem przybierają na sile.
Ważne jest, żeby w tym stanie nie pozostawał Pan
zupełnie sam.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny,
przyjaciół i znajomych.
Bardzo ważne jest też , żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
oraz psychologiem lub psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl