Czy możliwa jest depresja po przeprowadzce?

Ostatnio przeprowadziłam się z chłopakiem do Polski mieszkaliśmy w innym kraju i od tamtej pory mam napady płaczu czuje się nie potrzebna nie kochana i zdarzało mi się mieć myśli samobójcze czy to depresja

Witam,

zalecana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ). Możliwe, że cierpi Pani z powodu zaburzeń adaptacyjnych. Przyczyną może być przystosowanie do nowej sytuacji życiowej, silna reakcja na stres, stan subiektywnego distresu oraz zaburzeń emocjonalnych, które utrudniają funkcjonowanie społeczne. Objawy są różnorodne obejmują; zamartwianie się, lęk, nastrój depresyjny, poczucie niemożności poradzenia sobie z nową sytuacją. Zalecana jest konsultacja psychiatryczna, farmakoterapia oraz psychoterapia, polecam podejście poznawczo - behawioralne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
stany depresyjne mogą zostać wywołane przez różne wydarzenia życiowe. Przeprowadzka należy do poważnej zmiany w życiu. Wiąże się ze zmianą pracy, otoczenia, domu. Aby móc stwierdzić depresję konieczne jest bliższe przyjrzenie się Pani objawom i sytuacji życiowej. Być może samej przeprowadzce towarzyszą problemy, które silnie działają na Pani nastrój. Zachęcam aby udała się Pani do psychologa w celu uzyskania wstępnej diagnozy i wsparcia psychologicznego.
Powodzenia!

Zmiana i adaptacja do nowych warunków i wyzwań może przynieść obniżenie nastroju czy nawet depresję. Dlatego jeśli czuje Pani, że obniżenie nastroju trwa zbyt długo lub jest nasilone, warto skontaktować się z psychologiem, psychoterapeutą.

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze mogą wynikać
z przeżywanych emocji, doświadczanego przez dłuższy czas
stresu np. z powodu przeprowadzki oraz niskiej samooceny.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,
jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.
Dlatego dochodzi do fizycznego i psychicznego wyczerpania.
Niewykluczone, że jest to depresja, jednak rzetelną
diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli
samobójcze.
Ważne jest, żeby w tym stanie nie pozostawała Pani
zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny, chłopaka,
przyjaciół i znajomych.
Niezmiernie ważne jest też, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a przede wszystkim z psychologiem lub psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Jak najbardziej tak, zaprezentowane przez Panią symptomy mogą wskazywać na stan prodepresyjny/depresyjny jako odpowiedź Pani organizmu na emocje towarzyszące między innymi przeprowadzce...

Tak nie musi być!
Proszę nie czekać i zadbać o siebie, bo jest Pani ważna, potrzebna i kochana :) i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype,

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com