Co jest powodem nadmiernej nerwowości u osoby leczącej się na depresję?

Od paru miesięcy jestem bardzo nerwowa. Gdy cos idzie nie po mojej myśli lub ktoś sie ze mną nie zgadza. Wtedy sie wsciekam. Nie moge sie uspokiic. Trzeba mnie trzymac zebyn sobie nic nie zrobila. W zeszlym roku mialam stany depresyjne i cielam sie. Co mi jest

Dzień Dobry Pani,

Możliwe jest, że zaordynowane leczenie nie służy Pani.
Zachęcam Panią do osobistego kontaktu z lekarzem Panią prowadzącym i poinformowaniu lekarza o objawie.

Z mojej strony namawiam Panią do podjęcia terapii, która leczy prawdziwe przyczyny chorowania.

Życzę Pani tylko dobrego nastroju,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Stany depresyjne i autogresja w przeszłości, a także obecna nerwowość sugerują, że boryka się Pani z trudną sytuacją życiową, lub jakiegoś rodzaju kryzysem. Ciężko jest postawić diagnozę na podstawie tak krótkiego opisu, dla tego zachęcam Panią do skorzystania z pomocy specjalisty. Wykwalifikowany psycholog, lub psychoterapeuta będzie mógł pomóc Pani w nazwaniu problemu, a także właściwie zrozumieć przyczyny jego wystąpienia i podjąć działania mające na celu powrót do dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego.

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie.
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie
agresji, stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny
okazuje się być łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz,
trauma spowodowana w dzieciństwie.
Pani problemy z kontrolowaniem emocji, nadmierna
nerwowość, autoagresja i zaburzenia depresyjne
prawdopodobnie wynikają z niskiej samooceny
i zapewne przykrych doświadczeń z przeszłości.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, zastanowić się nad przyczynami nerwowości, z jakiego powodu reakcje są aż tak gwałtowne, oraz z lekarzem psychiatrą który prowadzi Pani leczenie. Pozdrawiam serdecznie