Jak zapanować nad napadami histerii w trakcie kłótni?

Mam problem. Zupełnie nie radzę sobie z emocjami. Mam 29 lat, a kiedy kłócę się z mężem dostaje napadów histerii, nie panuję nad złością, mowie rzeczy których później b.żałuję w skrajnych przypadkach, tnę się. To pomaga mi się uspokoić na chwilę. Boję się że mąż mnie zostawi, ciągle mówi że zachowuję się jak dziecko. Nie kontroluję tych napadów. Ostatnio powiedział mi że się mnie brzydzi. Tych blizn na rękach. Muszę coś z tym zrobić....byłam kiedyś u psychiatry kiedy miałam małe załamanie ale prócz leków, które musiałam szybko rzucić wcale mi nie pomógł. Zniechęciłam się. Teraz nie wiem czy jestem słaba jak mówi mój mąż i wymyślam czy jestem wariatką, którą też mnie ciągle nazywa. Nie mówiłby tak , gdyby coś w tym nie było...nie chcę być taką osobą. Co ma robić???

Witam Panią,
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie.
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie
agresji, stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny
okazuje się być łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz,
trauma spowodowana w dzieciństwie.
Pani problemy z kontrolowaniem emocji, nadmierna
nerwowość i autoagresja prawdopodobnie wynikają
z niskiej samooceny i zapewne przykrych doświadczeń
z przeszłości.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Witam
Jeśli poprzedni psychiatra nie pomógł Pani tak, jakby Pani tego oczekiwała, to zachęcam, by poszukać innego. Ale warto jak najszybciej udać się na wizytę, do tego poprosić o informację, gdzie mogłaby Pani uczęszczać na psychoterapię. Są psychoterapie grupowe, nie tylko indywidualne. Więc trzeba podjąć decyzję, gdzie siebie Pani widzi, czy w relacji z psychoterapeutą czy raczej w grupie.

To musi być przykre, gdy mąż nazywa Panią wariatką. Musi boleć, gdy się Pani tnie.
Samej trudno będzie Pani wyjść z tak trudnej sytuacji, pomoc psychiatry i psychoterapeuty - jeśli tylko dobierze Pani sobie kogoś, z kim będzie się czuła dobrze, z pewnością da Pani potrzebne wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman