Dlaczego niemal codziennie płaczę?

Od czerwca tego roku płaczę codziennie. Teoretycznie nie mam ku temu powodu, skończyłam studia, znalazłam pracę; zarabiam, realizuję swoje pasje. Jestem nieszczęśliwa, jestem zerem, gównem; które nie powinno żyć. Co 2 tygodnie mam jakieś dziwne napady agresji.. płaczę i tnę się. Moja wspólokatorka ze stancji studenckiej zwyzywała mnie, ze pewnie moje studia to wymysł, że mój tytuł magistra to tylko ja sobie wymyśliłam, że jestem taka brzydka ze nie mam wcale chłopaka... ;-;

Dzień dobry.

To o czym Pani pisze jest zarazem bardzo ważne, ale również niepokojące.
Myślę, że jest Pani wiele warta - nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie. Warta siebie, warta życia, warta pozytywnych emocji i jeszcze wielu, wielu innych rzeczy.
Proszę pomyśleć o sobie i o siebie zadbać.

W związku z powyższym proponuję jak najszybciej wizytę u psychoterapeuty oraz psychiatry.

Ponadto może Pani skorzystać z bezpłatnej infolinii 116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, czynnym codziennie od 14 do 22. Rozmowy przebiegają w atmosferze szacunku, atencji i zrozumienia.

Życząc odwagi i powodzenia w dążeniu do lepszych dni,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam Panią
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie agresji,
stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny
okazuje się być łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz,
trauma spowodowana w dzieciństwie.
Pani problemy z kontrolowaniem emocji, autoagresja
obniżony nastrój i skłonność do płaczu mogą wynikać
z niskiej samooceny i zapewne przykrych doświadczeń
z przeszłości.
Nikt nie płacze bez powodu… Istnieje wiele
przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres, brak równowagi hormonalnej,
traumatyczne przeżycia w przeszłości, lęki, depresja
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych przez Panią zaburzeń.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl