Jak radzić sobie z nadmierną agresją?

od dłuższego czadu zastanawiam sie co jest ze mna nie tak, od dziecka mam napady zlosci, agresji, bilam kolezanki, przyduszałam je, ciagalam po ziemi i rzucalam kamieniami. Teraz gdy jestem juz starsza mam nadal problem z powstrzymaniem sie od rekoczynów i wyzwisk. Denerwuja mnie osoby na ulicy tylko dlatego że sie patrza, gdy ida za wolno musze je przepchnac na bok, czasami wyobrażam sobie jak zabijam kogoś tylko dlatego bo mnie zdenerwował, a czasami nawet tylko dlatego że na mnie patrzy, nie wytrzymuje juz ze swoim gniewem i moi bliscy tez nie, mam problemy z samookaleczaniem sie i autoagresja, muszę sie wyżyć na kimś lub na czymś. Nie wiem co mam zrobić, muszę się udać do psychiatry czy psychologa? Zamkna mnie gdzieś czy tylko przepisza leki? Czy to jest normalne?

Witam Panią,
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji ,
napady złości i agresja są reakcją obronną ludzkiej
psychiki na lęk czy traumatyczne przeżycie.
Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Autoagresja, samookaleczanie to również problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie
agresji, stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem
poważnego napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny
okazuje się być łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz,
trauma spowodowana w dzieciństwie.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych przez Panią zaburzeń.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Witam
Opisane zachowania agresywne prawdopodobnie są skutkiem traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Proponuję zgłosić się do psychologa lub na psychoterapię, aby przyjrzeć się swoim emocjom , lękom i rozkminować to, co napędza agresywne zachowania.
Pozdrawiam
Anna Szyda