Czy wystarczyłoby zastososwanie jakiegoś łagodniejszego leku?

Dzień dobry! Syn ma 14 lat i zjagnozowane ADHD. Jest w tej chwili leczony concertą 2tabl. a oprócz tego dostawał bioxetin ponieważ syn bezwiednie notorycznie wydrapuje sobie rany na ciele. Leki początkowo działały.Niestety po ok 2miesiącach stosowania pojawiły się u niego niepokojące objawy tz. zaczął się skarżyć na to że słyszy jak ktoś notorycznie go woła, ze ktoś mu każe wykonać jakąś czynność, wystąpiłabardzo duża senność, napady agresji (spał codziennie po 2godziny w dzień)a wydrapywanie się powróciło. Lekarz kazał odstawić bioxetin ponoeważ stwierdził , że to skutek uboczny jego stosowania(dodam, że syn nogdy nie miał podobnych objawów) i włączyć rispolept. Martwie się czytając ulotkę.Doktor twierdzi, że zadziała przeciw drapaniu.Czy nie wystarczy odstawić bioxetinu i zastosować jakiś łagodniejszy lek? Czy faktycznie rispolept jest stosowany w takim przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 34 LAT 7 miesięcy temu

Witam Panią,

Moim zdaniem Pani syn przede wszystkim potrzebuje odpowiedniej

psychoterapii i być może zmiany stylu życia.

Problemy z kontrolowaniem emocji, agresja i nadmierna nerwowość

są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,

lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.

Autoagresja, samookaleczanie, (np. rozdrapywanie ran) to najczęściej

problem natury psychicznej, sposób na wyładowanie agresji, stresu

lub ukojenia lęku.

Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego napięcia psychicznego.

Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny okazuje się być łatwiejszy

do zniesienia niż ten psychiczny.

Jest to zjawisko o złożonym charakterze, które może prowadzić

do poważnych zaburzeń.

Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz lub trauma spowodowana w dzieciństwie.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Żeby skutecznie pomóc Pani synowi, trzeba poznać dokładnie naturę jego

problemu, dotrzeć do źródła jego trudnych, nieadekwatnych zachowań

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do umożliwienia synowi właściwej psychoterapii.

Terapeuta pomoże synowi zrozumieć psychiczne konflikty powstałe

na przestrzeni jego życia oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/