Co może znaczyć ten ból brzucha od czterech lat?
Dzień dobry od czterech lat boli mnie brzuch. Ból brzucha się pojawia jak się zestresuje albo jestem zdenerwowana. Cztery lata temu zmarła moja mama na raka. I od tam tej pory takie bóle się zaczęły.. Wyniki krwi mam dobre. Robiłam gastroskopie kolonoskopie usg brzucha wszystko jest dobrze. Próby wontrobowe również są dobre. Proszę o poradę

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Witam Panią
Nie napisała Pani, jak funkcjonuje Pani
od strony psychologicznej?
Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,
czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Objawy, które Pani opisuje sugerują zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl