Zapalenie płuc i problemy z utrzymaniem się na nogach u dziecka

Dzien dobry.Chciala bym bardzo zapytac o cos bo jestem przerazona.otoz dziecko lezalo 4 dni na intensywnej terapi z powodu dusznosci jakie mial spowodowanym kaszlem i nie mogl oddychac juz przez gardlo tylko przepona mial bardzo wysoki dwutlenek wegla.Natychmiast zostal zaintubowany i oddychal przez respirator teraz jest juz 5 dzien po rozintubowaniu ma zapalenie pluc ale dziecko nie ma sily chodzic jak stoi to sinieje od pasa w dol! czy on bedzie normlnie chodzil?bo narazie jest problem blagam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam konsultacje u lekarza chirurgii naczyniowej celem oceny stanu żył i tętnic kończył dolnych. Ewentualnie moze byc zalecone wykonanie inwazyjnych badan obrazujących stan układu krwionośnego. Pozdrawiam