Zapalenie płuc u 3,5-letniego dziecka

witam syn3,5 roku po diagnozie przez pediatre zapalenie pluc (pojedyncze zmiany), przez 7 dni stosowal domiesniowo zastrzyki biofuroxym 2 razy dziennie, na kontroli duza poprawa, ale pediatra cos jeszcze drobnego slyszal na oskrzelach, pluca czyste, dalsze leczenie zinnat, wziewy nebbud i teraz mucosolvan inhalacje, dziecko przez caly listopad na antybiotykach, nadal kaszel mokry, nie tak czesto jak byl, ale jest, czy nie za duzo juz tych antybiotykow, kiedy skonczy sie kaszel, niepokoi mnie to

Aleksander Ropielewski

Nie potrafię udzielić odpowiedzi na Pani pytanie bez możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego. Kaszel po zapaleniu płuc może utrzymywać się nawet do 2 miesięcy.