Zaburzenia psychiczne po zapaleniu płuc i sepsie u 85-letniej osoby

moj dziadek lat 85 spedzil 2 tyg w szpitalu poniewaz mial zapalenie pluc i sepse. zostal z tego juz wyleczony ale niestety dzisiaj zaczal opowiadac nie prawdziwe historie ktore sie nigdy nie wydarzyly. czy jak wroci do domu czy mu to przejdzie?czy to poczatki jakiejs psychicznej choroby? nigdy wczesniej nie mial zadnych zaburzen i podejrzanych objawow.

Witam,
pani dziadek jest w sędziwym wieku a to że opowiada dziwne rzeczy po pobycie w szpitalu może być uzasadnione szokiem jaki przeżył zmieniając nagle miejsce pobytu. Może to być też spowodowane wiekiem i zmianami w mózgu. Proponuję skonsultować pana z lekarzem specjalistą, wtedy być może staniecie się państwo spokojniejsi. Lekarz może przepisać odpowiednie leki, które zatrzymają ewentualny proces chorobowy.
Pozdrawiam

W tej sytuacji warto podjąć konsultację z lekarzem geriatra lub psychogeriatrą. Podobne zaburzenia mogą być przejściowe, mogą jednak wskazywać na początek innych chorób czy zaburzeń. Dlatego zachęcam do podjęcia diagnostyki.