Na jakie inne zaburzenie osobowości lub chorobę psychiczną cierpię?

Mam 19 lat. W dzieciństwie byłem outsiderem, tym zawieszonym między wszystkimi grupkami. Agresja słowna miała często wobec mnie miejsce, zdarzyło się nawet kilka przypadków agresji fizycznej. Moje związki nigdy nie były kolorowe, były bardzo intensywne. Potrafiłem kochać do bólu by potem szczerze znienawidzić. Nienawidzę siebie, tego jak odpycham wszystkich na których mi zależy, tych których kocham. Świat jest dla mnie czarno-biały i nieważne jak się staram nie potrafię odnaleźć szarości. Impulsywne zachowania takie jak picie, obżarstwo, częsty seks z przypadkowymi partnerkami to dla mnie chleb powszedni. Mam w sobie nieograniczone pokłady gniewu na świat, na innych, bez większego powodu. Za ten gniew i działania które podejmuję, słowa które wypowiadam szczerze się nie cierpię, nie umiem tego kontrolować. Samookaleczanie przynosiło ulgę, dawało poczucie rzeczywistości. Emocje kontrolują mnie, są ja fale tsunami które wciąż mnie zalewają, wciąż przytłaczają zmieniając się co chwila. Czuję wciąż pustkę, patrząc w lustro widzę kogoś kto nie wie kim jest, co lubi, w co wierzy. Wciąż waham się między przytłaczającymi emocjami a kompletnym odrętwieniem, utratą poczucia rzeczywistości, jakby wszystko było snem. Mam wciąż myśli samobójcze, o okaleczaniu się. Cztery miesiące temu wdarła się do mojego życia depresja. Trzy miesiące temu zacząłem słyszeć głosy i widzieć niestworzone rzeczy. Od ponad miesiąca przebywam w szpitalu psychiatrycznym. Głosy i wizje zniknęły, antydepresanty pomagają walczyć ze złym nastrojem. Lekarz wystawił mi diagnozę osobowości schizoidalnej. Lecz ja się z nią nie umiem w jakikolwiek sposób utożsamić. Pragnę kontaktu z innymi ludźmi, utrzymywania bliskich relacji, boję się samotności, odrzucenia, osądu. Czy jest możliwe że diagnoza jest zła? Jeśli tak to na jakie inne zaburzenie osobowości lub chorobę psychiczną cierpię?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam! Należy rozważyć ew. zaburzenia nerwicowe, jednak najpierw należy wykluczyć problemy somatyczne. Konsultacja psychologiczna także wiele wniesie. Widać spore nastawienie lękowe. Zbyt mało danych Pani przekazała, aby próbować odpowiedzi precyzyjnych. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy moja koleżanka może cierpieć na jakąś chorobę psychiczną?

Dzień Dobry. Chciałabym się dowiedzieć na temat pewnego przypadku. Moja kolezanka miała zawsze problemy ze swoim partnerem, mieli się rozejsc bo nie mogli się dogadać, przez jej ciężki charakter mimo że on był dla jej córki z pierwszego małżeństwa jak ojciec. Buntowala córkę, nastawiala ja przeciwko niemu... W końcu urodziła się Kaja ich wspólna córka, jakiś czas było dobrze. Lecz Marta znów wybuchnela. Poklocili się o jakąś pierdole z chłopakiem a potem ona się na niego rzuciła, i go pobiła. Czy to normalne zachowanie? Czy może ona cierpi na jakąś chorobę psychiczną? Jak jej pomóc? :(
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Witam
Diagnozowaniem chorób psychicznym zajmuje się lekarz psychiatra, który przed postawieniem diagnozy przeprowadza z pacjentem bardzo wnikliwy wywiad anamnestyczny oraz stosuje odpowiednie metody w postaci testów na podstawie których może dokonać diagnozy. Wszelkie inne próby oceny i diagnozowania u kogoś choroby psychicznej są nadużyciem wobec tej osoby. O tym, czy koleżanka cierpi na chorobę psychiczną może zdecydować jedynie lekarz psychiatra po odpowiednim badaniu psychiatrycznym.
Aby pomóc drugiej osobie /w opisanej kwestii/ można jej zaproponować pójście do specjalisty , ale to ta osoba podejmuje ostateczną decyzję, czy tam pójdzie.
Pozdrawiam Anna Szyda

0

Dzień Dobry Panu,

Nie ma możliwości zdiagnozowania online - celowa byłaby osobista konsultacja specjalistyczna Pana
Koleżanki w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego.

Z serdecznymi życzeniami,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty