Osoba lubiąca ból i cierpienie

Jak się nazywa osoba, która lubi ogromnie płakać, ogólnie cierpieć, a jak jest szczęśliwa, to robi wszystko, by te cierpienie nadeszło. Lubi straszny ból, który jest nie do wytrzymania. No i nienawidzi być szczęśliwą. Nie wiem jak to opisać.. po prostu kocha być raniona, kocha te cierpienie, kocha płacz, który doskwiera jej dniami i nocami. A i nie czuje popędu seksualnego przy tym. Bo masochistka to to nie jest.

Osobowość masochistyczna to nie tylko upodobania seksualne, ale także może być rozumiana jako ogólny rys osobowości, która ma poważne trudności z przyjmowaniem zarówno pozytywnych informacji zwrotnych, jak i odczuwaniem szczęścia i radości w ogóle, tendencja do umartwiania się i lepszego odnajdywania w trudnościach i cierpieniu niż harmonii i przyjemności. Jednak bez spotkania i diagnostyki nie można stwierdzić, że na pewno tak jest w tym przypadku. Szczególnie, że podobne cechy mogą wykazywać np. jednostki o depresyjnym rysie osobowości. Wynikać to może nie tylko za temperamentu, ale także historii życia, doświadczeń, relacji i wychowania. Zależnie od nasilenia, może wymagać psychoterapii.

Witam. Odnoszę wrażenie, że nie jest ważne dla pani jak się taka osoba nazywa, tylko zwrócenie się po pomoc do konkretnego specjalisty. Proszę udać się do psychoterapeuty, warto przy nim poszukać tej odpowiedzi, aby zrozumieć siebie. Powodzenia

Witam,
no,właśnie takie zachowanie nazywa się masochizmem,ale może nie jest celem samo cierpienie,lecz wyrażenie go przy kimś,kto potrafi wysłuchać i pocieszyć.Nawet dziecko nie płacze przy obcym,bowiem taki upust emocji wymaga rozlużnienia i poczucia bezpieczeństwa.W razie nadmiernego skoncentrowania na żalu,proponowałabym pomoc psychologiczną .Także osoby,która pod wpływem przymusu pocieszania sama wpada w "dołek psychiczny"
Zachęcam zatem serdecznie.