Terapia dla introwertyka

Czy introwertyk może przez terapię otworzyć się na ludzi czy to niechęć pozostanie mu do końca życia?

Dzień dobry!

Każda osoba jest inna i każdy "introwertyzm" jest nieco inny - ma inne źródła, mechanizmy utrwalania się itd. Część naszych cech jest bardziej stabilna, temperament w dużym stopniu zależy od uwarunkowań biologicznych, wrażliwości układu nerwowego. Niektóre cechy osobowości można jednak skutecznie zmieniać, szczególnie wtedy, kiedy są źródłem trudności, cierpienia i mamy dużą motywację do tej zmiany. Można założyć, że zmiany będą pozytywne, choć może nie spektakularne. Najważniejsze, aby lepiej zrozumieć i zaakceptować siebie. Nauczyć się lepiej radzić sobie z wadami i umiejętnie wykorzystywać zalety, mocne strony.

Pozdrawiam!