Jak walczyć z chorobliwą nieśmiałością?

Jestem strasznie nieśmiała, boję się wychodzic do ludzi a przy tym w stresujących sytuacjach strasznie sie czerwienie i poce. co mam z tym zrobic? chciałabym byc osobą otwartą niekoniecznie duszą towarzystwa ale nie bac się ludzidużo rozmawiac co sprawia mi trudnośc. jak z tym walczyc?? proszę o pomoc.

Proszę również pamiętać, że wrażliwość na bodźce interpersonalne jest częścią naszego temperamentu, zmiany powinny być ostrożne.