Jak walczyć z erytrofobią?

Witam. Mam pytanie jak walczyc z erytrofobia? Ciagle sie czerwienie w sytuacjach stresowych. Jestem wykonczona ta sytuacja. Nie potrafię tego opanowac ani z tym walczyc. Od pewnego czasu boje sie kontaktu z ludzmi. Prosze o pomoc

Witam serdecznie. Jeżeli lęk przed zaczerwienieniem objawia się wyraźniej niż rzeczywiste źródło lęku, warto się go pozbyć, konieczne jest wtedy sięgnięcie głębiej do przyczyn problemu. W tym celu warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Terapia indywidualna pomaga zrozumieć przyczynę erytrofobii. Świadomość swoich największych lęków oraz powodu, dla którego czerwienienie stało się kolejnym lękiem pozwala uporać się z fobią. Dla wielu osób wiara w lęk przed czerwienieniem się jest łatwiejsza niż realna ocena sytuacji. Jednak dzięki doświadczonemu terapeucie możliwe jest obniżenie napięcia i znalezienie sposobu na zracjonalizowanie lęku. Umiejętność radzenia sobie z odczuwanym napięciem ma ogromne znaczenie w życiu codziennym. Niekiedy oprócz zajęć terapeutycznych wskazane jest przyjmowanie leków – mogą się one okazać niezbędne w przypadku napięcia związanego z kontaktami z innymi ludźmi.Proszę zapoznać się z poniższym linkiem.

http://www.psychika.eu/erytrofobia-czyli-lek-przed-czerwienieniem-sie/