Skąd się biorą te rumienie?

Witam mam 22 lata od 2 lat pojawiały się u mnie rumienie na twarzy sporadycznie po piciu alkoholu lecz od 2 miesięcy pojawiają się one nagminnie bez przyczyny prowadzę raczej spokojny tryb życia nie denerwuje się oraz jakoś bardzo staram się niczym nie stresować wykonywałem różne badania na poczatku myślałem że to przez nadciśnienie bo przez jakiś okres miałem skoki ciśnienia narazie mi się to ustabilizowało i najcześciej mam 128/60 oraz tętno 60 badania krwi oraz tarczyca wyszły mi prawidłowo jedynie w usg pojawiły mi się jakieś 2 małe kulki osoba która wykonywała badanie twierdziła że to najprawdopodobniej torbiele miałem kiedyś równiez robione usg jądra ponieważ wyczułem jakaś gulke i okazało się że to również torbiel .warto również zaznaczyć że jestem alergikiem i mam astmę lecz nie sądzę by te rumienie brały się z jakiejkolwiek alergii ponieważ starałem się po kolei wykluczać pokarmy oraz jakiekolwiek kremy które używałem i nie zauważyłem poprawy .Czy ktokolwiek zna może przyczynę tych nieszczęsnych rumieni ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Dzień dobry Panu,

zalecam umówić się na wizytę do lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej w celu zdiagnozowania i zbadania Pana skóry. Zmiany rumieniowe często prowadzą do trądziku różowatego do którego należy wprowadzić odpowiednie leczenie i pielęgnacje.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz