Co robić z tak czerwoną skórą?

Witam. Mam cerę wrażliwą, trądzikową. Kiedyś leczyłam się na trądzik, który minął jednak znów muszę się leczyć po kilku latach przez pogorszenie stanu cery. Problem jednak jest taki, że moja twarz jest bardzo czerwona, cała twarz oprócz powiek. Nie wiem co jest przyczyną bo ona jest czerwona nawet w tych miejscach gdzie się nie leczę. Od dziecka miałam ciemniejszą twarz od szyi ale teraz jest bardzo czerwona.

Dzień dobry,

Zalecam udać się na wizytę do lekarza dermatologa w celu zdiagnozowania Pani przypadku. Aby odpowiednio zdiagnozować skórę należy wykonać dokładne badanie skóry oraz przeprowadzić wnikliwy wywiad z pacjentem, co umożliwi ustalić przyczynę występujących zmian na skórze. Lekarz poda wszystkie zalecenia oraz ustali plan leczenia. Pojawia się pytanie czy nie są to początki tzw. trądziku różowatego (rosacea).

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą zapalną skóry. Charakterystyczną cechą trądziku są wykwity rumieniowe w środkowej części twarzy, nadmierne czerwienienie się pod wpływem różnych czynników. Nasilenie zmian najczęściej następuje około 40 a 50 roku, lecz nie jest to sztywna zasada. Raz jeszcze zaznaczę, że najlepszym podjętym działaniem będzie konsultacja u lekarza specjalisty.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz