Co robić z czerwoną skórą na policzkach?

Witam mam 62 lata jestem emerytka mam sucha czerwona skórę na policzkach łuszczące się czerwone kropki nie swędzące objaw taki mam od zeszłego roku stosowałam dermokosmetyki z apteki ale nie widać poprawę wręcz objawy się nasilają co robić byłam u dermatologa który powiedział że to trądzik różowaty co robić pozdrawiam
KOBIETA, 63 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli dermatolog zdiagnozował u Pani trądzik różowaty i dotychczas stosowane preparaty nie przynoszą poprawy, warto rozważyć inne opcje, aby złagodzić objawy. Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która wymaga odpowiedniego podejścia i czasem różnych metod leczenia, zanim znajdzie się najbardziej skuteczne rozwiązanie.

Na pewno powinna się Pani ponownie wybrać do dermatologa i poinformować go, że dotychczasowe leczenie nie przyniosło skutków. Będzie on w stanie zmienić i dostosować leczenie, aby uzyskać lepsze rezultaty. Oprócz tego powinna korzystać z delikatnych, bezzapachowych produktów do cery wrażliwej. Konieczne jest także unikanie tzw. wyzwalaczy, które mogą nasilać objawy. Należą do nich najczęściej (bo nie u każdego tak samo): długa ekspozycja na słońce, alkohol, ekstremalnie gorące temperatury, czy niektóre rodzaje jedzenia (np. pikantne potrawy).

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tradzik-rozowaty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.