Dlaczego moja skóra jest czerwona nad ustami?

Dzień dobry. Od paru lat mam problem z zabarwieniem skóry na czerwono. Nad górną wargą, w miejscu wyrastania wąsów skóra jest normalnego koloru, natomiast wyżej jest zaczerwieniona, czasem bardziej czasem mniej. Czytałam że może to być objaw nużeńca, chociaż wygląda to trochę jak rozszerzone naczynka. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku nie ma możliwości udzielenia dobrej porady medycznej bez konsultacji dermatologicznej. Każda zmiana skórna powinna zostać zbadana przez specjalistę, a miejscowe zaczerwienienie skóry wymaga współdziałania wskazań dermatologicznych i kosmetologicznych.

Objaw miejscowego zaczerwienienia skóry może być pierwszą fazą trądziku różowatego. Jest to choroba o charakterze przewlekłym, która najczęściej obejmuje skórę twarzy w okolicy czoła, nosa, policzków i brody. W początkach schorzenia na twarzy występuje rumień z widocznymi naczynkami, który znika – najpierw pojawia się na kilkanaście minut, a następnie częściej, każdym razem na trochę dłuższy czas. Wystąpienie objawu łączy się z przebywaniem na słońcu, wysokimi temperaturami czy też niektórymi posiłkami. Inną możliwością pojawienia się zmiany skórnej jest specyficzna reakcja alergiczna na dany składnik pokarmowy czy też alkohol.

Więcej informacji na poruszone powyżej tematy znajdzie Pani w naszych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/tradzik-rozowaty-przyczyny-objawy-leczenie,

https://uroda.abczdrowie.pl/kosmetyki-dla-cery-naczynkowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.