Dlaczego moja twarz się zaczerwienia?

Witam, od kilku miesięcy zaobserwalam, jak moja twarz bardzo sie czerwieni. Występuje to głównie w sytuacjach wysiłku, zmiany temperatury czy stresu lub złości. Jest to dla mnie męczące i dodam, że zaczerwienienie obejmuje całą twarz: zarowno policzki jak i czoło. Czasami zdaza sie, ze nawet podczas spoczynku nagle twarz staje sie cala czerwona. Czy jest jakiś zabieg na to, aby to zniwelować w 100%?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

napadowe czerwienienie twarzy może mieć związek z cerą naczynkową. Choć początkowo zaczerwienienie twarzy bywa przemijające, to wraz z upływem czasu takie zmiany mogą się utrwalać.

Oprócz codziennej pielęgnacji można stosować środki działające miejscowo (kremy, maści czy żele), a także leczenie laserem. Zdaniem naszych ekspertek z zakresu medycyny estetycznej pomocne są zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL. Podczas takiego zabiegu zamykane są drobne naczynka w skórze właściwej. Czasem wystarczy kilka zabiegów IPL, aby zauważyć zmiany. Inną metodą jest terapia CPL.

Proszę więc zgłosić się na konsultację do kosmetologa bądź lekarza medycyny estetycznej, który powie Pani więcej na temat metod leczenia Pani problemu.

Podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-gdy-twarz-czesto-sie-czerwieni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-zabieg-usuwajacy-napadowe-czerwienienie-twarzy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwienienie-twarzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.