Co robić, gdy twarz często się czerwieni?

Co zrobić gdy twarz często się czerwieni? Dzień Dobry! Pisze ponieważ mam problem dotyczący czerwieniącej się twarzy. Właściwie od zawsze mam lekko czerwoną twarz która pod wpływem stresu, wysiłku lub alkoholu zmienia się w prawdziwego buraka. Problem ten zanika po dłuższej chwili a w przypadku alkoholu nie pojawia się zawsze. Byłem z problemem u dermatologa, oraz miałem wykonywane 3 zabiegi laserem V-Beam w celu usunięcia naczynek. Jednak nie widzę efektów a nawet wydaje mi się ze rumień sie delikatnie rozszerzył. Stosuję kremy do cery naczynkowej jednak nie wiele to daje bo wystarczy chwila i pojawia się problem. Nie wiem co robić bo byłem przekonany że laser załatwi sprawę ale tak jak mówię po 3 sesjach nie było efektu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Dzień dobry,

problem cery naczyniowej nie jest łatwy i wymagający współpracy specjalisty (lekarza lub kosmetologa) oraz pacjenta. Zabiegi laserowe mogą być mniej skuteczne w przypadku bardzo drobnych "pajączków" i wtedy należy popracować również nad rumieniem, aby wyciszyć skórę. Trudno powiedzieć, czy 3 zabiegi były wystarczające - o tym powinien decydować lekarz lub kosmetolog, wykonujący zabieg i pacjent na podstawie własnych odczuć i satysfakcji z zabiegu. Osobiście mam doświadczenia na laserze Mediostar next pro i mogę polecić zaprzyjaźniony gabinet do wykonania zabiegów.

Ponadto kremy do cery naczynkowej są wskazane, ale oprócz tego na dzień zawsze filtr przeciwsłoneczny SPF30 lub SPF 50+. Należy pamiętać o szeregu zaleceń, jak np. unikanie opalania, sauny, solarium, gorących kąpieli, intensywnego wysiłku fizycznego (aerobowego), alkoholu, mocnej kawy i herbaty, pikantnych potraw itp.

Pozdrawiam,

dr Ewa Szmaj