Jakie sa zalecenia po zamykaniu naczynek?

Witam miałem wykonywane zabiegi zamykania naczynek (usuwanie rumienia) laserem vasculight plus obecnie jestem po 6 zabiegu jakie postępowania powinny być po zabiegu? Bo ja zarzywam rutiniscorbin zaraz po zabiegu, i czy jeszcze jakieś inne witaminy powinienem zażywać? Jakie kremy teraz zima stosować a jakie latem?

Dzień dobry, przy skórze naczynkowej bardzo ważna jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV (SPF 50), unikanie przegrzewania skóry np. w saunie czy podczas gorących kąpieli, ochrona skóry przed zimnem, stosowanie odpowiedniej pielęgnacji, kremów dedykowanych do skóry naczynkowej, uzupełnianie niedoborów witamin- B, PP oraz C. Dodatkowo należy unikać spożywania alkoholu oraz pikantnych potraw.