Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Puder i podkład matujący a młoda skóra nastolatki

Witam ! Moja czternastoletnia córka codziennie nakłada w dużej ilości podkładu matującego , ponieważ twierdzi że ma brzydką cerę pełną pryszczy . Czy jej twarz może ulegnąć zniszczeniu ? jak może nakładać podkład aby cera była zdrowa i nie zniszczona ?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Depilacja laserowa

Przede wszystkim proponowałabym wizytę u dermatologa i leczenie trądziku, który najprawdopodobniej pojawił się u Córki. Inaczej nie da się Jej wyperswadować nadużywania podkładu. Kosmetyki powinny byc dobrej jakości (proponuje dermokosmetyki) i dobrane do rodzaju cery- co należałoby również sprawdzić, często osoby z trądzikiem mają paradoksalnie w wyniku stosowania leków i kosmetyków odtłuszczoną powierzchnię skóry.

0

Witam serdecznie. Jeśli córka ma objawy skóry trądzikowej powinna udać sie do dermatologa. Stosowanie podkładu matującego w dużej ilości nie jest dobrym wyjściem w przypadku, gdy na skórze są zmiany zapalne. Ten sposób tuszowania wykwitów skórnych może nie tylko nie pomóc ale zaszkodzić. Nakładanie jakiegokolwiek preparatu na skórę powoduje zatykanie porów skóry co może jedynie w tym wypadku wzmóc przedstawiony przez Panią problem. Bez wątpienia jednak konieczna jest wizyta u specjalisty, lub choćby kosmetyczki/kosmetologa, który poradzi co dalej robić z cerą. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy