Czy u 15-latki zmagającej się z trądzikiem stosowanie podkładu to dobry pomysł?

Witam ! Więc mam pytanie moja córka ma 15 lat. Chciałaby używać podkładu. Ma trądzik i się tego wstydzi. Czy podkład będzie odpowiedni ? Chce używać podkładu bourjois healthy mix. Czy on zwiera parabeny ? Czy zapcha ją ? Czy w odpowiedzi na to pytanie mogłaby pan/pani przeanalizować skład tego kosmetyku bo ja się na tym nie znam. Bardzo dziękuje za odpowiedz ! Pozdrwiam

Trzeba przede wszystkim pójść do dermatologa aby dobrał odpowiednie leczenie trądziku dla dziecka, aby zmiany zniknęły. Podkład do maskowania oczywiście można, ale raczej z serii dermokosmetyków.

Dzień dobry,
Używanie podkładu to jedynie maskowanie problemu. W tej sytuacji zalecam konsultacje u dermatologa i/lub kosmetologa którzy dobiorą odpowiednie leczenie i pielęgnację domową.
Sam podkład jest dobry, nie powinien stanowić problemu aczkolwiek każda skóra jest inna i gwarancji tutaj nie ma.

Pozdrawiam

Dzień dobry, często podkłady mają ciężką, tłustą konsystencję, która potęguje problem trądziku. Sugerowałabym w pierwszej kolejności ustalić przyczynę problemu skórnego, spróbować ją wyeliminować a następnie dobrać taką pielęgnację, która nie zniweluje osiągniętego efektu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.