Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podkłady do cery trądzikowej

Proszę mi polecić jakieś podkłady do cery z trądzikiem i czy to prawda, że makijaż mineralny ma właściwości leczące? Proszę o konkretne porady, bo spotkałam się ze zdaniem żeby się nie malować, tyle, że ciekawa jestem jak ktoś na moim miejscu wyszedłby tak do pracy.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Makijaż - trendy lato 2011

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba kobiety. Czy wiesz jednak, jak malować się latem? Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż na lato, zapoznaj się z filmem instruktażowym.

Najlepiej jest zrezygnować z podkładów gdyż zapychają pory i nasilają trądzik.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

O cerę trądzikową należy dbać ze szczególną starannością. Zarówno pielęgnacja domowa i gabinetowa powinna być starannie dobrana. Najlepiej byłoby spotkać się ze specjalistą, który wyjaśni Pani co można stosować a czego unikać. Słowo klucz, którego warto szukać w stosowanych kosmetykach, to niekomedogenny.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy