Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cera trądzikowa a kosmetyki mineralne

Mam pytanie do kosmetologa/dermatologa. Mam cerę tłustą z trądzikiem, który leczę zgodnie z zaleceniami lekarza. Używam jednak filtrów i kosmetyków mineralnych i czytałam, że taki makijaż najlepiej najpierw rozpuścić odrobiną oleju dostosowanego do cery np lnianego i później użyć płynu micelarnego i żelu. Podobno dobre oczyszczanie i demakijaż to podstawa więc chciałabym się dowiedzieć czy taka metoda by się sprawdziła? Z lekarzem na razie nie mogę porozmawiać, bo wizytę mam za 2 miesiące.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Powinna Pani pomyśleć o leczeniu retinoidami doustnie ,które mogą wyleczyć trądzik. Do czasu konsultacji dermatologicznej może Pni wykonać badania krwi i stosować dietę bez słodyczy i pikantnych produktów.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Olejów nie polecam do stosowania na skórę trądzikową-zanieczyszczą ją i spowoduja wysyp trądziku.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy