Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie kosmetyki stosować przy cerze trądzikowej?

Witam problem z moją cera mam trądzikowa i wysłuszoną na czole, nosie i policzkach i gdy nakładam fluid , puder to staje się w wymienionych powyżej miejscach skrupa i to strasznie wygląda proszę o pomoc w doborze kosmetyków i pielęgnacji
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam Panią,

Z opisu wynika, że mogą być to jedna lub dwie niezależne jednostki chorobowe skóry. Dlatego zalecam wizytę u doświadczonego kosmetologa i / bądź dermatologa, który zidentyfikuje problem i dobierze odpowiednią pielęgnacje i/ lub leczenie dla Pani.

Pozdrawiam serdecznie

Doświadczony kosmetolog. Właścicielka Instytutu Estetyki Delightful Woman. Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Z kosmetyków polecam kremy z Bioderma Hydrabio lub Avene, Obagi hydrate, do mycia płyn micelarny

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy