Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cera trądzikowa u 18-latka

Witam. Posiadam trądzikową. Otóż Najgorzej jest na nosie, czole, i wokół ust. Na nosie pełno wągrów, a na czole pryszczy. Cera jest sucha, ale bardzo szybko robi się tłusta. Jest też lekko zaczerwieniona. Czy to normalne przy pryszczach? Chciałbym zapytać jakie preparaty mogli byście mi polecić? Najlepiej doustne, żeby pozbyć się tego trądziku i tłustej cery. Pytam ponieważ u mnie dermatolodzy są naprawdę kiepscy. Mam też dużo na klatce i plecach. W jakim wieku mija tradzik?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam - nieleczony trądzik nie mija sam.
Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy