Jak poradzić sobie z trądzikiem na twarzy?

Moja 18-letnia siostra ma trądzik, w dość ostrej postaci ale nie na całej twarzy, bardziej takimi skupiskami. Nie pomagają maści ani lekarstw przepisane przez dermatologa. Zakrywa go makijażem, ale podejrzewam, że to też nie jest metoda bo problem jest nadal.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I postawi diagnozę oraz wdroży odpowiednie leczenie.

Przebarwienia
Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry i głębokość przebarwień . I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, makijaż przy aktywnym trądziku może zaostrzać obecny problem. Podkłady kryjące mają często ciężką i tłustą konsystencję, przez co blokują ujścia gruczołów łojowych. Dochodzi do nagromadzenia bakterii i sebum i zmian zapalnych pojawia się więcej. Siostra powinna skonsultować się z dermatologiem / kosmetologiem, który w oparciu o zabiegi gabinetowe i odpowiednio dobraną pielęgnację powinien zredukować trądzik. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.