Co może oznaczać moje utrzymujące się zaczerwienienie skóry?

Jestem po kuracji maściami na trądzik z retinoidami. Odstawiłam je w kwietniu zeszłego roku, pod koniec czerwca pojechałam nad morze i spaliłam sobie tam twarz, mimo, że wcześniej byłam odporna na słońce. Na jesieni zaważyłam zaczerwienienie na nosie, na jego płatkach, na czole i na brodzie. Teraz jest kwiecień, a zaczerwienienie nie znika samoistnie. Skóra w tych partiach jest bardzo wrażliwa. Mam cerę tłustą, nie jest ona naczynkowa

Dzień dobry, czy stosowała Pani filtry UV? Po kuracji skóra jest wrażliwa, dlatego stosowanie fotoprotekcji jest koniecznie. Nasza skóra się zmienia, to że kiedyś nie była wrażliwa nie znaczy, że zawsze taka pozostanie. To że skóra kiedyś była sucha nie oznacza, że nie będzie tłustą, tradzikowa czy inna. Polecam skonsultować się z kosmetologiem aby obejrzał skórę.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, retinoidy powodują ścieńczenie naskórka, przez co skóra staje się zdecydowanie bardziej podatna na oparzenia. Stąd niezwykle ważne jest stosowanie preparatów chroniących przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.