Czy przy kosmetykach na cerę trądzikową mogę stosować inne - pielęgnacyjne?

witam dermatolog wypisał mi na dwa miesiące leki i kosmetyki na cerę trądzikową. Czy przez ten czas mogę stosować inne kosmetyki pielęgnacyjne które do tej pory stosowałam czy odstawić je na ten czas

Dzień dobry, bez konsultacji ze specjalistą prowadzącym lepiej nie łączyć ze sobą różnych kosmetyków, gdyż może to prowadzić do wywołania na skórze reakcji niepożądanych. Przy stosowaniu kosmetyków dedykowanych skórom trądzikowym najlepiej unikać dodatkowych silnych substancji aktywnych mogących nasilać podrażnienia (np. kwas salicylowy, retinoidy). Używanie kosmetyków łagodzących niezwierających substancji blokujących ujścia gruczołów łojowych lecz najlepiej po konsultacji z lekarzem / kosmetologiem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Duczmal.