Czy można używać produktów do cery trądzikowej na zaskórniki?

Witam , mam pytanie czy można używać produktów do cery trądzikowej nie mając cery z trądzikiem ale mając widoczne zaskórniki .

Dzień dobry, dobór odpowiedniej pielęgnacji najlepiej omówić z kosmetologiem podczas osobistej konsultacji. Możliwość obejrzenia kondycji skóry jest w stanie pomóc przy doborze właściwej pielęgnacji. Przy cerze z zaskórnikami można rozważyć kosmetyki z kwasem salicylowym oraz wybranie kosmetyków, które nie będą blokowały ujść gruczołów łojowych ( zrezygnować z tłustych, ciężkich kremów, olejów). Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

Dzień dobry, tak można stosować produkty do cery trądzikowej. Odpowdnie dobranie produktów kosmetycznych zazwyczaj bywa trudne dla osoby nie posiadającej wiedzy w kierunku np. diagnostyki skóry i produktów kosmetycznych dlatego też jeśli może sobie Pani na to pozwolić warto odwiedzić doświadczonego w tym zakresie kosmetologa. Nie właściwe dobranie kosmetyków do typu skóry i problemów skórnych może prowadzić do jej pogorszenia na bardzo długo czas a czasem trwałe zmiany w skórze, także polecam skorzystać z konsultacji kosmetologicznej.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska

Dzień dobry, kosmetyków należy używać dobranych do swojej cery. Najlepiej będzie skonsultować swoją cerę u kosmetologa lub udać się na dermokonsultację i po obejrzeniu stanu skóry odpowiednie kosmetyki zostaną dobrane. Warto również regularnie wykonywać peelingi.Pozdrawiam