Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Epiduo lub Skinoren na zaczerwienienia

Witam. Jestem 7 miesięcy po kuracji Aknenormin. Obecnie od kilku miesięcy miejscowo stosuję Epiduo i codziennie nawilżam twarz. Nadal mam cerę tłustą, skłonną do wyprysków, ale też bardzo wrażliwą. Od zakończenia kuracji nadal widać zaczerwienienia. Epiduo nie nakładam na miejsca, w których występują te zaczerwienienia i rozszerzone pory. Proszę o poradę, co lepsze byłoby na rozszerzone pory? Epiduo czy Skinoren? Czy Epiduo lub Skinoren można też nakładać na zaczerwienienia?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Kurzajki zagrożenia wycinania

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze. Aby się ich pozbyć, można je wyciąć. Jednak może to wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Epiduo jest bardziej skuteczne na pory warto dodatkowo stosować emulsję micelarną Emolium aby skóra nie była podrażniona.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Polecam wykonac peeling migdałowy lub kawitacyjny, a na zaczerwienienie laser IPL. Warto skonsultować sie u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy