Jak powiedzieć psychiatrze o erytrofobii?

Jak powiedzieć lekarzowi psychiatrze że wydaje mi się że mam erytrofobie ,od czego zacząć, bardzo się wstydzę o tym mówić co może mi przepisać Do tej pory mówiłam że mam lęki przed ludźmi i boję się kontaktu z drugim człowiekiem -zażywam leki dutilox (duloksetyna)i spamilam(buspiron) ale lęki nie znikły ,co mam zrobić ,powiedzieć prawdę (strasznie boję się o tym rozmawiać) mam wrażenie że lekarz może mnie wyśmiać i nie potraktować tego poważnie (mam ciągle myśli czy się nie zarumieniłam nagle ,natrętne myśli wszędzie ,nie mogę o niczym innym myśleć np.jak idę ulicą czy jadę autobusem ,ciągle się sprawdzam i poprawiam,nie potrafię się zrelaksować i zapomnieć )proszę o rady ...czy te leki które zażywam teraz powinny mi pomóc czy nie są na takie schorzenie ?i należy je odstawic

Witam Panią,
Wspomina Pani o lęku przed ludźmi.
Wnioskuję, że cierpi Pani na fobię społeczną.
Erytrofobia jest jednym z objawów charakterystycznym
dla fobii społecznej.
Jeżeli czerwienienie się twarzy pojawia się przede wszystkim
w sytuacjach publicznych i podczas stresujących sytuacji,
to zapewne jest ono efektem chwilowo zwiększonej
aktywności układu współczulnego, który ulega pobudzeniu
właśnie na skutek przeżywanych emocji, lęku czy stresującej sytuacji.
Napięcie z tym związane oraz lęk przed ludźmi
powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych, w wyniku
czego następuje czerwienienie się twarzy,
co jeszcze bardziej potęguje lęk przed kontaktami z ludźmi.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Warto jednak zająć się tym jak najprędzej, gdyż te dokuczliwe
przypadłości mogą prowadzić do pogłębiania się fobii społecznej.
Środki farmakologiczne tłumią lęki, ale nie leczą ani fobii społecznej
ani erytrofobii.
Aby Pani pomóc, należy poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani wzmocnić poczucie własnej wartości,
odzyskać równowagę wewnętrzną, wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem, z emocjami i uporać się z czerwienieniem się
a także z fobią społeczną, co w efekcie pozwoli Pani nawiązywać
i utrzymywać satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl